UAKDER

Afet ve Acil Durum Yönetimi UAKDER

ULUSLARARASI ALTIN KENTLER DERNEĞİ

Uluslararası Altın Kentler Derneği; çeşitli sektörden gönüllü iş insanları, akademisyenler ve toplum gönüllülerinin bir araya gelerek 2018 yılında kurduğu; ülkemizin ve kentlerimizin gelişmesi için projeler üreten şehircilik alanında toplum nezdinde farkındalık yaratan pek çok yararlı faaliyetler yürütmektedir.
 
Derneğimiz tüm sektörlerle ve üniversitelerle oluşturduğu iş birliktelikleri ile ihtiyaç duyulan tüm alanlarda toplumun her kesimini kapsayan ve kuşatan tüm düşünce görüşlere saygılı tam bağımsız bir anlayışla çalışmalarını yürütmektedir.
 
Ülkemizin tarihten gelen kültürel zenginliğine, örf adet geleneklerine ve kültür mirasına sahip çıkan geleceğin yaşanabilir sağlıklı özgün kimlikli şehirlerini oluşturmak üzere bu günden öngörü sağlayan etkinliklerle toplum nezdinde farkındalık yaratmakta devletimizin ve yerel yönetimlerin yaptığı ülkemizin geleceğine katkı sağlayan çalışmalara sivil toplum örgütü olarak destek olmaktadır.
 
Ulusal ve uluslararası etkinlik yaptığımız konu başlıklarını saymak gerekirse, eğitim, sağlık, afet ve acil durum yönetimi, kimlikli şehirler, kent ekonomisi ve yerel kalkınma, akıllı şehirler, yapay zeka, yeni medya, göç ve uyum,  kültür ve sanat,  vb konular bulunmaktadır.
 
Özellikle gönüllü olarak ülkemizin uluslararası arenada tanınmasına kentlerimizin kültürel özellikleri ile markalaşmasına düzenlediği etkinliklerle doğrudan katkı sunmakta lobi faaliyetleri yürütmektedir.
 
Derneğimiz faaliyetlerini gerçekleştirmek için T.C. dernekler kanununda belirtilen üyelik koşullarını yaşıyan, toplumun her kesiminden gönüllü yeni üye kayıtlarına büyük önem vermekte her geçen gün büyümeye hızla devam etmektedir.